iSusice.eu |  Ckyne.eu |  iPrachatice.eu |  Stozec.eu |  Vimperk.eu |  Volary.eu |  Zdikov.eu Kamery HumlNET |  Kamery ČHMÚ
 • Mouřenecké léto ještě nekončí!

   

  Mouřenecké léto ještě nekončí!

   

   

        Prázdniny už "stříhají metr", to ale neznamená, že se Mouřenecké léto 2022 (cyklus akcí v kostele na Mouřenci nad šumavským Annínem) vyčerpalo.

   

   

        Máme pro vás ještě jeden příjemný koncert. V pátek 26. srpna od 20 hodin u nás už zahraje a zazpívá klatovská kapela Elias. Těšit se můžete na spirituály a další písně ve vícehlasých úpravách. Vstupenky za jednotnou cenu 150,00 Kč budou k dostání na místě před koncertem.

   Koncert skupiny Elias na Mourenci 2022

   

        Stále běží i prázdninový režim komentovaných prohlídek. Až do 31. srpna (včetně) můžete přijít v pondělí, středu, pátek, neděli v 16:30 hodin a v sobotu v 11 hodin (toto platí po celý rok včetně prázdnin). Od září pak můžete Mouřenec navštěvovat vždy v sobotu v 11 hodin.

  platne - mourenec - prazdniny - prohlidky 2022

    

        Vrcholem Mouřeneckého léta 2022 bude v sobotu 24. září od 14 hodin poutní česko- německá mše svatá s P. Jendou Kulhánkem, hudebním doprovodem a malou slavností před kostelem. 

   

   Letni Mourenec - Jitka Markova

         

   

        Pozvánky do blízkého okolí:

   

   

        Žehnání obnovenému křížku, vzpomínka na Emila KINTZLA 

   

   

         Tuto sobotu 27. srpna od 14 hodin bude na Stodůlkách u Prášil žehnání obnovenému křížku. Před rokem ho tam vztyčil pan Emil Kintzl, pak ho někdo zničil. Emil Kintzl už ho bohužel obnovit nestačil, ale jeho přátelé Martin Beránek a Jiří Strejc, s pomocí paní Nadi Kintzlové, křížek obnovili.

   

   

         Pro pěší je místo přístupné po modré turistické značce z Dobré Vody. Pro hůře pohyblivé bude připravený minibus. Odjíždí ve 13 hodin z parkoviště u Dobré Vody.  

   krizek Stodulky

   

         V sobotu 17. září od 14 hodin bude poutní mše svatá ve Vatěticích (mouřenecká farnost), a to v obnovené kapli Panny Marie Bolestné. Zve především rodina Vinčálkova, která stojí za obnovou této kaple. 

   

   mse vatetice

   

  -lm- 

   


   

  Sdílet