6 medailí z oblastního mistrovství atletů

Na střeleckém ostrově v Českých Budějovicích se v sobotu 10. května uskutečnilo oblastní mistrovství jednotlivců v atletice  dorosteneckých, juniorských a dospělých kategorií.  V nabité  květnové termínovce jsme poněkud opomněli seznámit čtenáře s velmi úspěšným vystoupením reprezentantů atletiky TJ Sušice na těchto závodech. Rád tedy tak činím dodatečně. Mistrovství bylo společné pro závodníky z Plzeňského, Jihočeského  a Karlovarského kraje.

adela

Adéla Fořtová s medailí za  třetí místo  v běhu na 400 m dorostenek

Malá sušická výprava byla i tentokrát vidět a zejména děvčata se činila. Všechny 3 cenné kovy získala mezi ženami Radka Hambergerová. V hodu diskem zvítězila ve výborném osobním rekordu 38,38 m, ve vrhu koulí byla druhá výkonem 10,86 m a bronzovou medaili  získala v hodu oštěpem, znovu za osobní rekord 36,23 m. Další  medaile  přidaly juniorka Jana Hošková na 400 m př. (druhé místo) a dorostenka Adéla Fořtová za třetí místo a osobní rekord na 400 m (62,76 s). Mezi juniory pak třetí místo v trojskoku vybojoval solidním výkonem 12,24 m Karel Hanzlík. Tedy celkem 6 medailí pro sušickou atletiku z oblastního mistrovství je velmi dobrou vizitkou a potvrzením úspěšného jara nejen v žákovských, ale i v dospělejších kategoriích.