stafeta

Atletky zachránily ligu

Na domácím stadionu se 25. srpna uskutečnilo závěrečné soutěžní kolo 2.atletické ligy.

Sušická děvčata v rozhodujícím závodě vybojovala 5. místo z 8 zúčastněných týmů a potvrdila tak záchranu v soutěži. Družstvo i doma nastoupilo v omezené sestavě, pouze v počtu 10, včetně jediné hostující závodnice. Pochvalu za nasazení a výkony si tentokráte zaslouží všechny sušické atletky. Druhé místo na trati 800 m doslova vydřela zdravotně indisponovaná Adéla Fořtová a na pátém místě jí doplnila Aneta Štěpánová. Třetí byla na 1 500 m Lenka Švábíková, na překážkách výrazně bodovala Jana Hošková. Ve vrzích přidaly cenné body Martina Oudová, Míša Santrůčková i Míša Míčková, která premiérově bodovala i v trojskoku. Družstvu pomohly i výškařky Potužáková s Kornovou.

stafeta

Štafeta sušických děvčat na 4×400 m v sestavě  Švábíková, Hošková, Simetová a Oudová

Vyvrcholením bylo 2. místo štafety na 4 x 400 m (Oudová, Švábíková, Hošková a Simetová), kde zejména žákyně Verča Simetová předvedla v roli finišmanky úžasný výkon. Nešikovný termín závodů na konci prázdnin způsobil pořadatelům velké problémy. Nakonec se však pořádání domácího soutěžního kola vydařilo. Díky obětavé práci skupiny sušických rozhodčích pod vedením Milady Váňové a pomoci rozhodčích z Plzně, Klatov, Domažlic, Chebu i Prahy vše klapalo na minutu. Pochvala od řídících pracovníků soutěže i zúčastněných družstev byla pro pořadatele příjemným bonusem.