Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Kraj rozdělil první dodávky ochranných pomůcek


  Plzeňský kraj rozdělil první dodávky ochranných pomůcek, stále  hledá dobrovolníky

   

   

  Souhrn k 18. březnu 2020

  Plzeňský kraj zakoupil 2000 metrů látky na roušky a dobrovolnice začaly vyrábět roušky. K distribuci je připravená desinfekce pro nemocnice a sociální zařízení. Stále prosíme dobrovolníky, aby se hlásili na webu Plzeňského kraje.  

   

  "V úterý jsme dovezli 2 000 metrů látky od firmy Český kanafas Postřekov, ze které se budou na Integrované střední škole živnostenské šít roušky. Do šití se první den zapojily žákyně oboru oděvnictví a návrhářství. Roušky jsou určené zejména pro sociální ústavy, kde je ta nejohroženější skupina obyvatel. Stále ale vyzýváme dobrovolníky, kteří by byli

  ochotni zapojit se do šití roušek, ať se registrují na webu Plzeňského kraje," říká hejtman rouskaJosef Bernard a dodává, že kraj 50 metrů látky dodal také do věznice Bory, kde si roušky budou šít sami vězni.

   

  Desinfekce pro nemocnice i pro řidiče
  Od Výzkumného a zkušebního ústavu obdržel Plzeňský kraj zdarma 500 rozprašovačů s desinfekcí, které byly distribuovány řidičům ve veřejné dopravě. Lékárna v Rokycanské nemocnici zahájila výdej desinfekce pro nemocnice v kraji a další litry už dostaly složky IZS, což zajistil HZS Plzeňského kraje. Během středy bude desinfekce dovezena také do krajských nemocnic, kde si ji budou moci vyzvedávat praktičtí lékaři. Desinfekce bude vydávána na základě oprávnění, které lékaři mají vystavené od Plzeňského kraje. Celkem bude rozdistribuováno cca 4 000 litrů desinfekce ze surovin, které nakoupil Plzeňský kraj.

   

  Ochranné pomůcky naskladněny
  Zásilka ochranných pomůcek dorazila během pondělí a úterý a nyní budou rozváženy do jednotlivých zdravotnických zařízení a sociálních ústavů. Dorazila také zásilka respirátorů FFP1 respirátory (1050 ks), které kraj poskytne řidičům veřejné dopravy. Stále se doobjednávají další osobní ochranné pomůcky, největší nedostatek je ochranných obleků (Tyvek). "Snažíme se shánět tyto obleky všude kde je to možné, ale momentálně je jich na trhu nedostatek. Jednáme i o dodání látky, ze které bychom obleky sami šili," říká hejtman.

   

  Stacionární odběrová místa se připravují
  Stacionární odběrová místa vznikají u nemocnic v Klatovech, Rokycanech, Domažlicích a Stodu. Budou sloužit k odběru indikovaných pacientů na doporučení Krajské hygienické stanice. První místo by mohlo být otevřeno v pátek. Na odběrových místech budou zdravotníkům pomáhat proškolení medici.

   

  Školská zařízení se otevřou ve čtvrtek
  Kraj sestavil databázi školek, které by byly k dispozici v případě zájmu zdravotníků, zaměstnanců IZS a dalších vyjmenovaných profesí. V databázi je 19 zařízení, z nichž 4 se otevřou ve čtvrtek a to v Plzni, v Domažlicích a v Blovicích. Další se budou otevírat dle aktuální potřeby.

   

  Posílení linek KHS
  Dobrovolníci posílí infolinky Krajské hygienické stanice. Celkem 7 proškolených dobrovolníků bude mít zřízené pracoviště na krajském úřadě a pomůže odbavovat dotazy na přetížených linkách KHS.

   

  Děkujeme dobrovolníkům, hledáme další
  Dobrovolníků se do databáze Plzeňského kraje dosud přihlásilo 140, z čehož bylo zatím využito 25. I nadále vyzýváme zdravotnický personál a lékaře, kteří nevykonávají činnost, aby se přihlásili na webu Plzeňského kraje. Hledáme ale také šičky nebo šikovné dobrovolníky k šití roušek.

   

  První roušky už začali dobrovolníci šít, více čtěte zde.

   

  Souhrn opatření, zajištění dodávky ochranných prostředků a evidence dobrovolníků sledujte v článku zde.

  Sdílet