Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Plzeňský kraj: rozvoz ochranných obleků, vzdělávání přes stream


  vzdelavani stream

  Plzeňský kraj:

  Žáci budou mít možnost se vzdělávat přes stream

  Kraj rozváží ochranné obleky

   

  V pondělí 30. 3. 2020 v 10:00 hodin bude spuštěno sdílené streamové vysílání pro žáky středních škol. Kraj ve středu 25. 3. obdržel od ministerstva ochranné obleky, které budou během čtvrtka předány zdravotnickým zařízením.

  "Veškeré informace ke sdílenému streamovému vysílání pro žáky středních škol jsou umístěny na webových stránkách kraje. Technické zabezpečení zajistilo Gymnázium Františka Křižíka a už je připraven také týdenní rozvrh vysílání, který je již také zveřejněn. Do vysílání se zapojují pedagogové ze středních škol, ale například se také Techmania Science Center, Krajské centrum vzdělávání, divadlo Alfa, Národní pedagogický institut ČR, krajské pracoviště Plzeň, ZOO Plzeň a postupně i další vzdělávací instituce. Jednotlivé vstupy budou trvat 15 až 30 min," říká náměstkyně pro oblast školství a cestovního ruchu Ivana Bartošová.

  O streamovém vyučování čtěte ZDE.

   

  Mateřské školy

  V současné chvíli je otevřeno 11 zařízení pro děti zaměstnanců vybraných profesí. Včera byla nově otevřena MŠ Přeštice, Dukelská a připravuje se otevření MŠ Kralovice. Celkem je v databázi přihlášeno cca 160 dětí zaměstnanců složek IZS a poskytovatelů sociálních služeb. 

   

  Šití roušek

  Nadále probíhá koordinovaná výroba roušek na dvou pracovištích škol (ISŠŽ Plzeň, pracoviště Křimická a Střední škola živnostenská Planá a práce dobrovolníků z domova i zaměstnanců Plzeňského kraje). Během včerejšího dne bylo vyrobeno a předáno k využití cca 900 kusů roušek. Vyrobené roušky byly předány Diecézní charitě Plzeň 100 ks, odboru sociálních věcí pro poskytovatele sociálních služeb 460 ks, 100 ks bylo předáno Zdravotnické záchranné službě a 50 ks Nemocnici a LDN Horažďovice.

   

  I nadále eviduje Plzeňský kraj ve své databázi dobrovolníky ze všech oblastí. Registrovat se lze na stránkách kraje. Pro domácí šití roušek je nutná registrace nabídky a poptávky přes web Plzeňského kraje ZDE.

   

  Ochranné pomůcky

  Kraj obdržel včera od ministerstva vnitra ochranné obleky, které dnes převezmou zdravotnická zařízení v kraji. Očekáváme dodávky dalších ochranných prostředků jak od vlády, tak ty, které objednal kraj. Nadále fungují dvě odběrová místa pro indikované pacienty, a to v Rokycanech a Domažlicích, začala také fungovat laboratoř v Klatovské nemocnici, která vyhodnocuje odebrané vzorky.

   

  -pk-

   

   

  Sdílet