Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • 20 palet desinfekce dorazilo do kraje


  ilustracni anticovid

  Poslední březnový den obdržel Plzeňský kraj celkem 20 palet desinfekce. Objednáno z krajských prostředků je dalších 100 000 respirátorů, které by měly být od zítra na cestě do ČR. Na objednávání osobních ochranných pomůcek s krajem spolupracuje organizace Centrální nákup Plzeňského kraje, která vyhodnocuje nabídky dle ceny a kvality zboží. 

  Zařízení sociální péče dostanou 20 000 respirátorů

   

  Plzeňský kraj zásobil ochrannými pomůckami pobytová zařízení pro seniory v celém kraji a dnes hejtman rozhodl dodat těmto zařízením 20 000 respirátorů. V souvislosti s vysokým rizikem v případě nákazy v domovech seniorů také smějí přijímat klienty z lůžkových zařízení pouze po prokázaném negativním testu na koronavirus. Běžné přijímání nových klientů je zakázáno úplně.

   

  Ochranné pomůcky dostanou také koroneři a další zařízení

  Kraj vybavil ochrannými prostředky také koronerskou službu a také státní zařízení – Centrum pobytových a terénních sociálních služeb ve Zbůchu, Psychiatrickou nemocnici v Dobřanech a LTRN Janov. Osobní ochranné pomůcky také obdrží výchovné ústavy v kraji. Ochrannými pomůckami a desinfekcí byly zásobeny také dětské domovy a mateřské školy pro děti zaměstnanců vybraných profesí, kterých funguje v kraji 11. 

   

  Fakultní nemocnici a KHS dodává ochranné prostředky přímo ministerstvo zdravotnictví, ministerstvo práce a sociálních věcí obstarává dodávky pro potravinářský průmysl a další provozy kritické infrastruktury. Kraj dostává ochranné prostředky od ministerstva vnitra a pokrývá potřeby všech ostatních zdravotnických zařízení, zařízení sociální péče, ambulantních lékařů, praktických lékařů, stomatologů a dalších subjektů a institucí.

   

  Obecné informace k počtu nemocných a testovaných, odběrová místa

  Údaje o počtech nakažených osob v kraji pravidelně aktualizuje Krajská hygienická stanice PK na svém webu. Zde je uveden počet nakažených osob, které žijí v Plzeňském kraji a byly zde testovány. Ve statistikách prezentovaných na webu ministerstva zdravotnictví jsou uváděny počty infikovaných osob, které mají hlášené bydliště v Plzeňském kraji. Mohou proto vzniknout rozdíly mezi uváděnými čísly.  

   

  Aktuální údaje z Plzeňského kraje - SARS-CoV-2 (1.4.2020)

  Počet vyšetření na SARS-CoV-2

   Z toho pozitivní 

  Počet zemřelých

  Počet vystavených karantén KHS

  Počet ukončených karantén

  2464

  119

  0

  422

  327

   

  V kraji stále fungují tři stacionární odběrová místa, a to ve Fakultní nemocnici a ve dvou krajských nemocnicích – v Rokycanech a Domažlicích. K odběrům jsou k dispozici také týmy v sanitních vozech, které podle potřeby vyjíždějí dva nebo tři. Od 25. 3. fungují v kraji také dvě laboratoře na vyhodnocování vzorků – ve FN a v Klatovské nemocnici.

   

  Dobrovolnictví

  Stále kraj eviduje ve své databázi dobrovolníky všech profesí, šičky roušek a další. Evidenční formulář a veškeré informace najdete ZDE.

   

  Souhrn distribuce ochranných pomůcek ale i situace v dalších oblastech čtěte v článku Dodávky ochranných prostředků by měly být pravidelné, streamové vyučování odstartovalo.

  -tz-

  Sdílet