Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Pro pacienty se nic nemění


  Nemocnici Sušice provozuje od 1. listopadu skupina NEMOS

  ilustr nemocnice

  Od neděle prvního listopadu je provozovatelem Nemocnice Sušice skupina NEMOS, která k tomuto datu převzala od obecně prospěšné společnosti Nemocnice Sušice všechny lékařské činnosti a související aktivity.

   

   

  K tomuto datu byly splněny všechny smluvní povinnosti a formální náležitosti nutné k tomu, aby došlo k naplnění avizovaného rozhodnutí rady města Sušice, která schválila v září pronájem příslušných nemovitostí a souvisejícího movitého majetku.

   

  Pro pacienty se k datu převzetí nemocnice skupinou NEMOS nemění nic, stejná zůstávají stávající lékařská pracoviště, ordinační hodiny, nemění se složení lékařského týmu, ředitelem nemocnice zůstává Vladimír Sloup.

   

  „K prvnímu listopadu došlo k naplnění dlouho a transparentně avizovaného záměru. Naše skupina, v souladu s předchozími prohlášeními, nepřichází s žádnou revolucí, ani pro pacienty, ani pro personál. Naším záměrem je převzít ze sušické nemocnice vše dobré, a to doplnit o naše znalosti a zkušenosti z již provozovaných nemocnic. Díky síle tří nemocnic budeme nyní silnější ve vyjednávání se všemi subjekty, které v systému českého zdravotnictví vystupují. Díky tomu se i sušická nemocnice stane pro všechny silnějším a respektovanějším partnerem, z čehož budou profitovat její zaměstnanci a hlavně pacienti,“ uvedl předseda představenstva skupiny NEMOS David Soukup.

   

  „Z dlouhodobého hlediska vnímám jako nejzásadnější změnu tu v oblasti personálního řízení. Zaměstnanci by měli být lépe motivovaní k výkonu jejich náročné a zodpovědné práce a změny v přístupu k pacientovi. V tomto případě hovořím zejména o tom, že při svých návštěvách nemocnic v Ostrově a v Sokolově jsem se setkával pouze s lidmi, kteří se na všechny kolem usmívali. Ne nadarmo se říká, že pozitivní přístup a úsměv jsou polovinou úspěchu. Osobně vítám i možnost získávat zpětnou vazbu a informace od dalších dvou nemocnic a vedení skupiny, což se zpětně projeví v kvalitě řízení nemocnice a v možnostech jejího dalšího rozvoje,“ řekl Vladimír Sloup.

   

  nemos
  Skupina NEMOS, provozovatel nemocnice v Sokolově a vlastník nemocnice v Ostrově, se ve smlouvách zavázala v průběhu dalších 25 let investovat do movitého majetku minimálně 60 milionů korun a formou nájmu za nemovitý a movitý majetek zaplatit přes 75 milionů.

   

  -tz-

  Nemocnice Sokolov byla založena před 100 lety. Disponuje více než 300 lůžky a pracuje zde 700 zaměstnanců. 

  Nemocnice Ostrov byla založena v roce 1961 má kapacitu 300 lůžek a téměř 500 zaměstnanců. 

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #1 Marie 2015-11-03 08:12
  Nějak nechápu.Vedení města se rozhodlo pronajmout nemocnici kvůli nedostatku lékařů, hlavně na interně. NEMOS slíbil v tom pomoci. Je interna už otevřená? Přišli noví lékaři? V článku se píše, že se nemění složení lékařského týmu. A k vyjádření ředitele Sloupa: Personál se teď začne víc usmívat?
  Citovat