Šumava |  Sušice |  Čkyně |  Prachatice |  Kvildsko |  Vimperk |  Volary Webkamery:  Šumava |  HumlNET |  ČHMÚ Počasí |  Ubytování Šumava Vyhledávání

Důležité kontakty

Informace o využívání

 • Karel Havel, nebo Miloš Klaus?


  NÁZOR VÁCLAVA MATĚJKY: Do finále prezidetnské volby zbývají poslední desítky hodin.

  Lidé se dohadují, zda je horší ten, či ten, jak co bylo, přou se, diskutují. Miloš Zeman tvrdí , že jde o střet mezi pravicí a levicí. Karel Schwarzenberg oponuje, že tomu tak není, protože Miloše podporuje krajni levice a i krajní pravice, o čemž svědčí Zemana podpora komunistů zleva a nacionalistickeho radikálniho D.O.S.T Václavu Klausovi blizkého pana Batory z pravého konce politického spektra. Do kampaně se za Miloše překvapivě velmi ostře vložila i celá Klausova rodina včetně Livie a syna. Zda jde tedy opravdu o střet levice a pravice, jak tvrdí Miloš, či střet pravdy a lásky proti lži a nenávisti, jak tvrdí Karel, nechávám na zvážení každého. 
   

   

  Já se zaměřím na něco jiného. Pár volebních záležitostí se dotýká Šumavy, nebo přímo Vimperka. Vimperk se za posledních mnoho let do celostátních médií výrazně dostal jen dvakrát. Jednou při napadení zpěvačky skupiny Monkey Business Tonye Graves v loňském roce. Podruhé se celostátně proslavil osobou "Citron", jež měla vykonat vraždu novinářky Sabiny Slonkové, jež odvážně pravdivě psala o vládních praktikách.

   

   

  1. Často se v médiích skloňuje v souvislosti s prezidentskou volbou jméno vimperského recidivisty Karla Rziepela přezdívaného "Citron". Ten měl na objednávku zavraždit novinářku Sabinu Slonkovou. Mnohými je tento moment označován jako nejkritičtější moment tzv. opoziční smlouvy uzavřené mezi Milošem Zemanem a Václavem Klausem. Psal se rok 2002 a velmi sporná tzv. "Opoziční smlouva" gradovala. Pro připomenutí, čím se Vimperk proslavil v souvislosti s týmem poradců Miloše Zemana. Tady je dokument Erika Taberyho, oceněný roku 2007 hlavní cenou Trilobit pro nejlepší dokument.

  http://www.youtube.com/watch?v=eW9uOwIA6Sk
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123147075-vladneme-nerusit/ 

   

   

  2. Celá Šumava se nacházi v oblasti, z které bylo po roce 1945 odsunuto, či vyhnáno, místní německé obyvatelskvo. Vyjádření Karla Schwarzenberga k poválečnému odsunu německých obyvatel rozdělilo obyvatelstvo. Najít relevantní materiál na dobu těsně po válce, tedy měsíce po květnu 1945, je velmi obtížné. Odkrývání událostí odehrávajících se těsně po skončení druhé světové války bylo v českém prostředí dlouho vytěsňováno, protože patří mezi nejtemnější a nejostudnější v našich poválečných dějinách.

   

  Nejucelenější materiály najdete po přihlášení na serveru www.moderni-dejiny.cz 

  http://www.moderni-dejiny.cz/rubrika/255-divoky-odsun-a-povalecne-nasili/

   

   

  3. Jedna z největších prachatických osobností posledních desetiletí, disident, novinář a předseda Občanského fóra v revolučním období  Jan Urban zveřejnil v posledních dnech zcela zásadní vzkaz Miloši Zemanovi. Položil mu několik zcela zásadních otázek. Video je zde: 

  http://www.youtube.com/watch?v=I3ssx8Qxao0

   

   

   

  Václav MATĚJKA

  Sdílet

  Komentáře   

   
  #6 J. Tláskal 2013-01-22 17:48
  Vřele doporučuji pozorně přečíst tento podle mého první věcný, naprosto pravdivý, všech absurdních prezidentsko volebních emocí prostý text, který by mohl zapůsobit jako živá voda uprostřed neustálého, často oboustranně neobjektivně účelového masírování národa:
  http://denikreferendum.cz/clanek/14826-prezidentsky-fetis-a-omyl-prime-volby
  Citovat
   
   
  #5 Koška Tomáš 2013-01-22 15:25
  Zdravím Věru Vavrovou ml. Moc hezky napsany. Pripada mi že se lidé nechají masírovat hloupostma. Fakta a zdravi usudek pak jdou stranou
  Respekt také rád čtu.
  Citovat
   
   
  #4 Eric 2013-01-22 13:54
  Dokument dostal roku 2007 hlavní cenu Trilobit za nejlepší dokument roku 2007
  Zdravím do Vimperka
  Citovat
   
   
  #3 Stanislav 2013-01-22 12:07
  Pane Františku,chcet e tedy říci,že když Respekt vlastní pánové Bakala a Schwarzenberg,t ak údaje v dokumentech, na něž jsou v názoru p.Matějky uvedeny odkazy, jsou lživé?
  Citovat
   
   
  #2 Věra Vávrová, ml. 2013-01-22 11:42
  Václav Matějka napsal skvely prispevek. Ukazuje se v nem, co se tahne za Milosem Zemanem, a s cim je z minulosti spojovan Karel Schwarzenberg. To znamena, ze je spojovan s vydavanim Respektu, coz je skvela vec. Respekt vysel poprve 21. 11. 1989! V te dobe to bylo jedine medium, ktere bylo schopne zajistovat objektivni tistene politicke zpravodajstvi z obd. kolem Sametove revoluce. Pote ho vlastnila Mafra, byl ztratovy. KS chtel zapocatou tradici zachranit, a tak Respekt koupil a dlouha leta z vlastnich prostredku dotoval. Daval praci jednem z nejlepsich novinaru v CR: Erika Tabery: Cena F. Peroutky, Krepelka, Cena T. Stopparda, Trilobit, ocenovani jsou i Jaroslav Spurny, Ivan Lamper, Marek Svehla. Respekt je jediny tydenik, ktery je jasne nazorove vyprofilovany a stanovuje standard novinariny v ČR. Je ke cti Karla Schwarzenberga, ze se o to po dlouha leta zasazoval. Navic od zari 2012 neni ani minoritnim vlastnikem tydeniku. Vi dobre, ze by se to pro kandidata na prezidenta nehodilo.
  Citovat
   
   
  #1 František 2013-01-22 08:32
  Jenom neco malo k dokumentu Erika Taberyho Vladneme, nerusit. Erik Tabery je sefredaktorem deniku Respekt, denik Respekt vydava spolecnost R-Presse. Spolecnost R-Presse ma majoritniho vlastnika pana Bakalu (55,5%) a minoritniho vlastnika pana Karla Schwarzenberga (44,5%). Pan Schwarzenberg byl az do roku 2006 jedinym vlastnikem spolecnosti. Spolecnost byla ztratova, az do roku 2007, kdy prisel pan Bakala. Nezda se Vam to mili spoluobcane trochu divne? Mimochodem dokument byl natocen v roce 2007.
  Citovat