Výborně připravená děvčata

24. roční závodu Veselský pohár ve SG (velký úspěch malé Adrianky)

Další oblastní závod ve sportovní gymnastice uspořádal oddíl SG TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí. Do sportovní haly na břehu Lužnice se sjelo kolem 130 gymnastek ze 13 oddílů a nechyběla ani děvčata z Vimperka. V klasickém čtyřboji v základním stupni soutěžila Adriana Košnarová, Ester Ollé a Tereza Venclíková. Jejich trenérka Hana Košnarová je výborně připravila a děvčátka ukázala hned na prvním závodě, že se s nimi musí počítat. V konkurenci 32 závodnic vybojovala Adrianka úžasné 4. místo, Esterka 10. a Terezka skončila patnáctá. Nejvíce se jim vydařil přeskok, na kterém malé gymnastky obsady dokonce 2.,3. a 4. místo.

V kategorii žákyně B za Vimperk bojovala Terezka Hojdekrová s Adélkou a Lindou Pištěkovou. I jejich výkony zaslouží pochvalu. Všechny tři vylepšily svůj výkon zejména na kladině. Bez problémů si poradily i se cvičením akrobacie v prostoru na čtvercové odpružené podlaze, což byla pro ně novinka a jejich trenérka Marie Kotlíková s napětím očekávala, jak to dopadne. Linda si vedla opět nejlépe a obsadila nakonec 11. příčku, Adélka získala cenu za 14. a Terezka za 15. pozici. Závod byl hodně náročný, jak pro závodnice, tak pro trenéry i rozhodčí. Začínal v 9:00 a končil po 18 hodině. Starší děvčata čekala na svůj závod téměř celý den a je obdivuhodné, že jim vydržel elán a nadšení. Poděkování závěrem patří nejen gymnastkám, ale i vimperské rozhodčí Barboře Vašurové a Marii Kotlíkové, bez kterých by se děvčata závodu nemohla vůbec zúčastnit.